Longines BIO | |
Tytuł: | Zegarek kieszonkowy z portretem kobiety i brylantami (XIX/XX w.) |
Technika: | złoto, emalia, brylanty |
Wymiary: | 35 mm (średnica) |
Uwagi: |
mechanizm: z 15 kamiennymi łożyskami, wychwytem szwajcarskim oraz balansem kompensacyjnym koperta: kryta, numer 687616, złoto 18k, wykończona brylantami i emalią z wizerunkiem kobiety dekiel wewnętrzny: sygnowany tarcza: emaliowana, z sekundnikiem szkło: mineralne Zegarek w oryginalnym pudełku. Stan zachowania: widoczny ubytek emalii i drobne rysy na jej powierzchni. |
LONGINES
Longines to manufaktura luksusowych zegarków z siedzibą w Saint-Imier w Szwajcarii. Firma została założona przez szwajcarskiego zegarmistrza - Auguste'a Agassiza w 1832 roku. Obecnie jest spółką zależną grupy Swatch.
Longines - historia
Auguste Agassiz początkowo posiadał wspólników - prawników Henri Raiguela i Floriana Morela, w związku z czym pierwotna nazwa firmy brzmiała Raiguel Jeune & Cie. W 1846 roku wycofali się oni z branży. Kilka lat później Auguste Agassiz wprowadził do biznesu ekonomistę Ernesta Francillona, który był twórcą kilku imponujących innowacji odróżniających firmę od konkurencji. Jednym z wczesnych przebłysków jego geniuszu było produkowanie wyłącznie zegarków kieszonkowych z koronką, a nie dominującej alternatywy z naciągiem kluczykowym.
Z czasem Ernest Francillon został kierownikiem firmy, kierując ją na bardziej nowoczesne metody produkcji. W 1867 roku założono pierwszą fabrykę. Jej lokalizacja, w obszarze w południowej części St. Imier zwanym Les Longines ("długie łąki"), dała początek nazwie Longines. W tym czasie fabryka Longines wyprodukowała pierwszy wewnętrzny mechanizm zegarkowy, natomiast w 1878 roku firma opracowała pierwszy chronograf "model 20H".
W 1983 roku właściciel marki Longines, Allgemeine Schweizerische Uhrenindustrie AG, połączył się z Société Suisse pour l'Industrie Horlogère, tworząc Société Suisse de Microélectronique et d'Horlogerie (SMH). W 1988 roku SMH przekształciło się w Swatch Group.
Zegarki Longines
Firma Longines stworzyła szeroką gamę stoperów, chronografów, chronometrów oraz instrumentów do pomiaru czasu. W 1908 roku Longines zaprezentował pierwszy zegarek kieszonkowy wskazujący dwie strefy czasowe. W 1911 roku marka stworzyła jeden z pierwszych chronografów naręcznych.
Lata 20. i 30. to okres wprowadzania przez Longines licznych innowacji m.in.: chronografu naręcznego z funkcją flyback, zegarka dostosowanego do wymagań pracy nawigatorów i pilotów, zegarka do astronawigacji i pierwszego rzeczywiście wodoodpornego chronografu.
Pod koniec lat 60. firma wprowadziła zegarki kwarcowe.